ביטוח לחו”ל

בכל נסיעה לחו”ל, אנחנו נדרשים בביטוח נסיעות שיכסה עבורנו את ההוצאות שאנחנו מעדיפים לא להידרש להן – טיפול רפואי, פיצוי במקרה של נזק, פיצוי על מטען שנגנב או אבד או איחר להגיע ליעד וכו’.

מה זה בכלל ביטוח נסיעות?

ביטוח נסיעות לחו”ל הוא ביטוח שכולל כיסויים שונים למקרים שעלולים להתעורר בזמן שאתם מחוץ לישראל והביטוח הרפואי הישראלי שלכם אינו תקף. כמו כן, ביטוח נסיעות לחו”ל כולל גם פיצוי במקרה של גניבה או אובדן של הכבודה שלכם וכן ניתן להרחיב אותו כך שיכסה גם את ביטול הנסיעה, קיצור או אפילו הארכת הנסיעה במקרים מסוימים. ניתן להוסיף הרחבות ביטוח גם לספורט אתגרי, ספורט חורף ועוד, כל אחד בהתאם לצרכי הביטוח ואופי הנסיעה האישיים של כל אחד ואחת.

ביטוח נסיעות לחו”ל הוא אישי ופרטני ומותאם לכל נוסע בנפרד, בהתאם ליעד הנסיעה, גיל מצב רפואי, יעד הנסיעה ועוד…

פעילויות שונות שמתוכנן לבצע בזמן השהות בחו”ל ועוד. למשל, ביטוח לנסיעה של סוף שבוע לקניות בלונדון שונה מביטוח עבור חופשה של שבוע באלפים הכולל סקי או סנובורד ואולי טיולים בהרים או פעילויות אקסטרים כמו קייטסרפינג או גלישת גלים ועוד….

להשוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו”ל אונליין

על מה צריך להקפיד כשרוכשים ביטוח נסיעות?

ראשית יש לוודא שהכיסוי הוא מתאים. לכן בתהליך הרכישה תידרשו לענות על מספר שאלות אישיות לגבי מצבכם הרפואי. חשוב לענות עליהם בכנות ולומר את מצבכם המדויק, משום שבמקרה שיהיה צורך להפעיל את הביטוח, ההיסטוריה הרפואית שלכם תיבדק וכל דבר שיתגלה ולא דווח לחברת הביטוח מראש עלול לגרום לאי כיסוי וביטול הפוליסה כולה.

יש לבדוק גם שהכיסוי מתאים ליעד ומטרת הנסיעה. כאמור, המחיר והכיסוי משתנים בהתאם, ולכן חשוב להקפיד על מסירת פרטים מדויקים גם אודות מטרת הנסיעה והפעילויות שאתם מתכננים לבצע במהלכה (למשל ספורט חורף, טיול ג’יפים או טיול בהרים), זאת על מנת שיהיה ניתן להתאים עבורכם את הפוליסה המתאימה ביותר. לפוליסות הביטוח יש הרחבות מתאימות (בתשלום נוסף) למקרים של ספורט ימי, צלילה, ספורט אתגרי ועוד. לכן, מאוד רצוי ומומלץ לעבוד עם סוכן ביטוח נסיעות שזה עיקר עיסוקו ובכך ידע לשאול את השאלות הנכונות, גם אם אתם לא ידעתם שחשוב לעדכן על כך – זה עשוי להיות הבדל משמעותי בין רכישת ביטוח ללא סוכן ביטוח נסיעות לבין רכישה שכן בליווי של איש מקצוע (לא כל סוכן ביטוח הוא סוכן ביטוח נסיעות מקצועי – שימו לב לכך).

אמינות הסוכן/חברה – בינינו, רובנו לא קוראים את כל האותיות הקטנות של הפוליסה, ובכל מקרה לא האותיות ינהלו עבורנו את התביעה במקרה הצורך. לכן, רכשו פוליסת ביטוח נסיעות דרך מקור אמין שאתם סומכים עליו ובטוחים שהוא יודע על מה הוא מדבר ויוכל לתת מענה הולם בעת הצורך. בסופו של דבר, בדיוק בשביל הצורך הזה אנחנו רוכשים ביטוח.

חשוב גם לערוך את ביטוח הנסיעות מוקדם ככל הניתן, כאשר אתם יודעים את התאריכים של הנסיעה וסגרתם את כל הפרטים האחרים. זה חשוב בעיקר בגלל שכך תוכלו לקבל פיצוי במקרה של ביטול הנסיעה בנסיבות מסוימות, רפואיות (על ידי הרחבה לביטוח נסיעות כללי לחו”ל) או מכל סיבה אחרת (באמצעות פוליסה מיוחדת של ביטול נסיעה מכל סיבה). מעבר לכך, יש לנו כבני אדם נטייה לשכוח דברים שנדחים למועד מאוחר יותר, ומוטב לסגור את כל הפינות מוקדם ככל הניתן מאשר להיזכר בדרך לשדה תעופה או חלילה כשכבר נחתנו בחו”ל שלא עשינו ביטוח.

מה חשוב לדעת כשנמצאים בחו”ל?

עוד קודם לנסיעה, ודאו כי כל מי שנוסע מבוטח וכן כולם יודעים באיזו חברה, מהו מספר הטלפון שאליו צריך להתקשר במקרה אמת (בדרך כלל מוקד חירום של החברה – שווה להכניס מיד לזיכרון של הטלפון). כמו כן, הדפיסו לכם העתק של הפוליסה ושמרו אותו בהישג יד לאורך כל השהייה, הורידו אפליקציה ייעודית של חברת הביטוח בה נרכשה הפוליסה (תקבלו הפניה לכך מיד מקבלת אישור הפקת הביטוח)

במקרה של נזק, פציעה, גניבה או אובדן של מטען צרו קשר מידית עם מספר החירום שקיבלתם על מנת לקבל הוראות להמשך הטיפול. שימו לב כי במקרים מסוימים יהיה עליכם להביא מסמכים שונים המוכיחים את התביעה שלכם ובלעדיהם לא תוכלו להגיש תביעה. התעקשו לקבל לידכם העתקי מסמכים כדי להימנע מבעיות בשלב מאוחר יותר.

איפה רוכשים ביטוח נסיעות?

למעשה כמעט כל סוכן ביטוח מורשה, שעובד עם חברת ביטוח ישראלית, יכול לערוך עבורכם ביטוח נסיעות. יחד עם זאת, כפי שכבר הזכרנו לעיל, חשוב לעבוד עם סוכן מקצועי ומנוסה, המתמחה בתחום הנסיעות ומכיר היטב את התנאים המשתנים ואת הסיכונים הקיימים. כדי לקצר לכם את הדרך, אנחנו מציעים לכם ביטוח נסיעות אצל סוכן ביטוח אמין ומקצועי, שיוכל להרכיב עבורכם בקלות את הפוליסה המתאימה בהתאם ליעד ומטרת הנסיעה שלכם, ובמחיר משתלם והכל כאן – און ליין, קל, יעיל ופשוט.

להשוואה ורכישת הביטוח און ליין לחץ כאן

פתח צ'אט
כתבו לנו!
איך אפשר לעזור?